Amina

Amina
Amina® Neviditelné reproduktory - Společnost se od založení před více než deseti lety vypracovala na předního dodavatele v oblasti neviditelných reproduktorů. Sídlem společnosti je Huntingdon v anglickém hrabství Cambridgeshire, kde jsou všechny produkty sestavovány.

Jak to funguje?

Není pravda, že zvuk může být produkován pouze pomocí elektřiny klasickými reproduktory tlačícími vzduch na principu pístu. Zvuk lze také vytvořit na principu starém několik tisíciletí - vibrací či rezonancí povrchu hudebního nástroje (jako u kytary, houslí či piana). Struny nahradíme výkonnou plnorozsahovou elektrickou ladičkou (nazýváme ji budič) a tvarované tělo hudebního nástroje moderním lehkým kompozitním materiálem. Výsledkem je málo hluboký, vysoce efektivní ´zvukový nástroj´, který může být poháněn jakýmkoli běžným audiozesilovačem. Zvukovým zdrojem může být cokoli - od televizoru, rádia a CD po moderní digitální streamovací zdroje. Klíčovým prvkem neviditelných reproduktorů Amina je speciální lehký, ale zároveň velmi tuhý panel, který vibruje stejným způ- sobem jako těla akustických hudebních nástrojů (např. housle, akustická kytara nebo piano). Tyto vibrace vytváří difuzní zdroj zvukové energie, která je vyzařována s mnohem menší směro- vostí než u běžných reproduktorů. Díky tomu ozvučí místnost mnohem rovnoměrněji. Tento difuzní zdroj vytváří široké zvuko- vé pole vysoké kvality, čímž je zajištěno, že je prostorový zvuk slyšet na velké ploše místnosti. Prostě kdekoli, kde se posluchač zrovna nachází.

Technologie

Srdcem neviditelných reproduktorů Amina je jejich akustický „motor“ – jde o vysoce výkonné vibrační členy používající silné magnety na bázi vzácného kovu neodym. Reproduktory Amina zvládají nejdynamičtější typy hudby, věrně reprodukují jak čistotu jednotlivých tónů klasické kytary, tak i ohromující efekty moderních akčních filmů. Vibrační členy generují miniaturní, ale silné vibrace (nejsou vidět, ale cítit při přiložení ruky) čelního panelu reproduktoru vyrobeného ze speciálního kompozitního materiálu. Ty se pak přenášejí krycí vrstvou omítky, malby nebo tapety na povrch zdi či stropu. Povrch zdi rozechvívá molekuly vzduchu na svém povrchu a toto vlnění se šíří dále jako difuzní nesměrové zvukové vlny do místnosti a k posluchači. Tyto vibrace ale nijak neublíží vaší omítce ani nesníží její životnost.
 
JASYKO s.r.o., Purkyňova 45, 612 00 Brno, tel.: 541 210 108, jasyko@jasyko.cz

Hodnocení zákazníků:

+