>

McIntosh

McIntosh MI1250

12-kanálový koncový zesilovač, určený zejména pro řešení multiroom systému ozvučení - možnost prvotřídního přehrávání hudby pro více místností v celém domě.
Nabízí výkon 50W / 8Ohm resp. 90W / 4Ohm.
Umožňuje instalaci také do racků (výška 2U)

MCD85 SACD/CD přehrávač

Špičkový 8mi kanálový 32-bit/192kHz D/A převodník, zapojený v Quad Balanced režimu přehrává nejen SACD a CD disky, ale také audio soubory AAC, AIFF, ALAC, DSD (až do DSD128), FLAC, MP3, WAV a WMA.
Přes USB Audio vstup získáte podporu DSD256 a DXD 384kHz umožňující přehrávání hudby např. z počítače ve špičkové kvalitě.
Na jeho zadním panelu najdete 2 koaxiální a 2 optické vstupy.
Signál z CD přehrávače můžete posílat buď balancovaným párem XLR nebo nebalancovaným párem CINCH, v obou případech s fixní úrovní výstupu.

Sluchátkový elektronkový zesilovač MHA-200

McIntosh představil nový sluchátkový elektronkový zesilovač MHA. Vybaven je elektronkami 12AT7 a 12BH7A. O zesílení vstupního signálu se starají elektronky 12AT7, zatím co 12BH7A zajišťují výkon výstupu zesilovače.
Lze zvolit 4 různé impedanční rozsahy: 32-100Ohm; 100-250Ohm; 250-600Ohm nebo 600-1000Ohm (při max. výstupním výkonu pro sluchátka 500mW).
Z výstupních konektorů zaujme 1 párem balancovaných 3-pinových XLR (dedikovaný L/P kanál). Najdete zde ještě i balancovaný 4-pinový XLR pro stereo výstup anebo klasický ¼“ Jack.Na straně vstupních konektorů Vám nabídne 1 balancovaný a 1 nebalancovaný XLR.

AV procesor MX-100

Disponuje 4 HDMI vstupy a 1 HDMI výstupem (podpora eARC) – všechny podporují HDCP 2.2. Dále podporují formáty Dolby Vision, HDR10 a HLG.Nechybí ani 2 optické a 2 koax vstupy.
Na výstupu disponuje 13 balancovanými XLR konektory s 11.2 (nebo 7.2.4) diskrétními audio kanály.
O naprosto špičkové zpracování audio signálu se zde stará až sedm 32-bitových D/A převodníků.
Z prostorových zvukových formátů jsou podporované hlavní z nich – Dolby Atmos a DTS:X, přičemž kalibraci zvuku si bere na starost technologie Audyssey MultEQ XT32.

Digitální koncový zesilovač MI-347

Jde o ryze digitální Class D zesilovač určený pro napájení reproduktorů v domácích kinech. Výkonová část je podpořená robustním zdrojem poskytující provozní stabilitu i ve velmi náročných scénách.
Jelikož v domácích kinech jsou 3 nejdůležitější reproduktory vůbec pravý / levý přední reproduktor + centrální kanál, tak tento nový 7-kanálový koncový stupeň disponuje velmi netypickou konfigurací, zaměřenou na vyšší výkon právě zmíněných 3 reproduktorů.
Tedy 3 přední reproduktory mohou využívat výkonu 250 W / 8 Ohm resp. 300 W / 4 Ohm a další zbylé 4 kanály mají k dispozici nižší, ale i tak pořád dostatečný výkon pro to co potřebují rozhýbat v prostorových reproduktorech. Zde je pak k dispozici 4x 125 W / 8 Ohm nebo 200 W / 4 Ohm.
Na čelním panelu najdete multi-stavové LED indikátory pro každý kanál a na zadním panelu pak jsou balancované i nebalancované vstupy každého kanálu.

Hybridní integrovaný zesilovač MA 12000

Nejvyšší model hybridních zesilovačů McIntosh MA 12000 zahrnuje elektronkami vybavenou sekci předzesilovače a tranzistory vybavenou výkonovou část.
Disponuje výkonem 2x 350W (bez ohledu na impedanci – 2, 4 nebo 8 Ohm) a osmi kanálové korekce.
Pro dokonalou digitální konektivitu je osazen vloni představeným novým modulem DA2. Tedy připojit se dá celkem až 17 zdrojů (10 analogových a 7 digitálních).

Dvoukanálový lampový předzesilovač C8

Osazen je 4 elektronkami 12AX7A chráněnými kovovými klíckami.
Co se konektivity týče, disponuje 1 symetrickým a 2 nesymetrickými analogovými vstupy, 1 MC a 1 MM gramofonovým vstupem.
Na výstupní straně jsou pak k dispozici 1 symetrický a 2 nesymetrický výstupy, přičemž jeden z nesymetrických výstupů lze určit jako výstup dedikovaný pro aktivní subwoofer.
Korekce lze nastavit pro basy a výšky.
Tento lampový předzesilovač nedisponuje žádnými digitálními vstupy i výstupy, ovšem umožňuje samostatnou instalaci modulu DA2, který si může zákazník dokoupit a rozšířit si tak konektivitu modelu C8 o 7 digitálních vstupů a 1 HDMI věnované čistě audiu (s ARC).
Tento nový lampový předzesilovač se svým designem řadí do sortimentu McIntosh odkazující na retro design.

Tranzistorový monoblok MC830

Koncepčně jde o tranzistorový monoblok (1x 300W při 8Ohm, nebo 480W při 4Ohm), který míří zejména na tvorbu luxusních kompaktních Hi-Fi sestav, hodících se například do reprezentativních kanceláří nebo interiérů.
Na zadním panelu je k dispozici jak symetrický, tak nesymetrický vstup a jeden pár pozlacených repro terminálů.
Podsvícení typického modrého displeje zabezpečuje Direct LED technologie a duální ukazatel zobrazuje aktuální výkon pro 8 i 4Ohm zátěž.
Samozřejmostí je pak přítomná technologie Power Guard® hlídající možnost přetížení připojených reproduktorů spolu s technologií Sentry Monitor™ chránící zesilovač vůči zkratům na výstupu.
Tento nový monoblok se svým designem řadí do sortimentu McIntosh odkazující na retro design.

2-kanálový elektronkový předzesilovač C22 Mk V

přímý nástupce výročního modelu C70.
Osazen je 1 elektronkou 12AT7 a 5 elektronkami 12AX7A, které lze vidět přes skleněný vrchní panel.
Vstupy: 2 balancované vstupy, 3 nebalancované vstupy, 1 MC a 1 MM phono vstup.
Výstupy: Dvojice balancovaných a dvojice nebalancovaných výstupů.
Na čelním panelu najdete kromě jiného také vypínač korekcí (basy a výšky regulovatelné po 2dB) a nastavení phono vstupů. Více informací naleznete zde.

2-kanálový elektronkový koncový zesilovač MC1502

2-kanálový elektronkový koncový zesilovač, přímý nástupce výročního modelu MC2152.
Po designové stránce odkazuje spíše k velice tradičním modelů jak je MC275.
Osazen je 8 výkonovými elektronkami KT88, kdy každý kanál disponuje svou vlastní čtveřicí těchto elektronek. Rovněž je osazen 8 signálovými elektronkami – jde o čtyři elektronky 12AX7A a čtyři 12AT7 – opět platí, že jsou párově rozděleny na kanály.
Pro ochranu elektronek je i zde použita drátěná klec.
Výkonové elektronky KT88 disponují chlazením vzduchem integrovaným do konektoru pro zajištění dlouhé životnosti.
Jako u všech výkonových zesilovačů McIntosh, i zde lze zcela využít výkonu 2x150W pro jakýkoli pár reprosoustav (2, 4 nebo 8 Ohm).
Na zadním panelu najdete k dispozici jak balancovaný, tak nebalancovaný vstup umožňující připojení k jakémukoli předzesilovači.
Více informací naleznete zde.

Světově první duální monoblokový zesilovač McIntosh MC901

Legendární americký McIntosh představil světově první duální monoblokový zesilovač McIntosh MC901. Jedná se o zcela unikátní řešení monobloku vhodného zejména pro reprosoustavy zapojené Bi-Amp.

McIntosh MC901 v sobě spojuje 300W elektronkový zesilovač a 600W tranzistorový zesilovač, kdy každý z nich zesiluje pouze jasně dané frekvenční pásmo. Elektronkový zesilovač se stará o napájení výkonem středo-tónové a vysoko-tónové měniče reprosoustavy, tranzistorový zesilovač pak plní funkci elektrárny pro nenasytné basové měniče. Každý z těchto 2 zesilovačů (elektronkový i tranzistorový) má vlastní vnitřní napájení, takže nedochází k vzájemnému ovlivňování.

Patentovaná technologie Autoformer™ a konfigurace obvodů Unity Coupled umožňuje napájet plným výkonem reprosoustavy bez ohledu na jejich impedanci (2, 4 nebo 8 Ohm).
Naprosto novou technologií je Power Guard Screen Grid Sensor™ (SGS), která předchází poškození elektronky monitorováním aktuálního proudu v mřížkách výstupních elektronek KT88. Je-li proud příliš vysoký, aktivuje se obvod SGS, který dynamicky utlumí vstupní signál v reálném čase a tím zajistí fungování elektronek v bezpečném režimu.
Nová technologie DualView™ Power Output Meter přináší samotné jedinečné výkonové indikátory. Charakteristicky modře podsvícený displej má hned 2 ručičky a 2 stupnice – každá odpovídá za zobrazení aktuálního výkonu svého zesilovače. 

Digitální audio modul McIntosh DA2

Samostatně prodejný upgradovací kit se speciálním HDMI portem určený pouze pro AUDIO včetně ARC kanálu.
USB port na modulu DA2 podporuje nativní přehrávání ve vysokém rozlišení až do DSD512 a zároveň i DXD až do 384kHz. Koaxiální a optické vstupy dekódují digitální hudbu až do 24-bit/192kHz.
Seznam produktů McIntosh, kde lze provést upgrade pomocí nového modulu DA2:
Integrované zesilovače McIntosh MA9000, MA8900, MA7200, MA5300, MAC7200 a předzesilovač McIntosh C49.
Pro zachování záruky je zapotřebí odborné instalace a úhrady její ceny v autorizovaném servisu McIntosh.

Koncový zesilovač McIntosh MC255

Pětikanálový výkonový zesilovač MC 255 pro ozvučení špičkového domácího kina i v multiroomovém systému, kde ozvučí v jedné místnosti 3.1 domácí kino (s aktivním subwooferem) a v další zóně stereo. Při provozu všech 5 kanálů umí dodávat plný výkon 200 W v každém kanále do reproduktorových soustav se jmenovitou impedancí 4 i 8 ohmů. Pokud má za úkol řídit pouze dva přední a centrální reproduktor, pak dodává 250 W na kanál.

Koncový zesilovač McIntosh MC257

Sedmikanálový výkonový zesilovač MC 257 poslouží při ozvučení špičkového domácího kina i v highendovém multiroomovém systému, kde ozvučí v jedné místnosti 5.1 domácí kino (s aktivním subwooferem) a v další zóně stereo. Při provozu všech 7 kanálů umí dodávat plný výkon 200 W v každém kanále do reproduktorových soustav se jmenovitou impedancí 4 i 8 ohmů. Pokud má za úkol řídit pouze dva přední a centrální reproduktor, dodává 250 W na kanál 

AV předzesilovač McIntosh MX170

MX170 představuje špičkový 15.1 AV procesor pro domácí kina, který podporuje rozlišení 4K. Kromě dvanácti HDMI přípojek ve verzi 2.0 zahrnuje symetrické výstupy pro konfigurace reprosoustav a nechybí ani analogový vstup Phono. D/A převodník na digitálních vstupech podporuje signály PCM až do 192 kHz a 24 bitů. Dálkovému ovladači konkuruje aplikace pro chytré telefony a tablety.

AV předzesilovač McIntosh MX123

MX123 představuje vysoce kvalitní 13.2 kanálový AV procesor pro highendová domácí kina. MX 123 podporuje též obraz v UHD rozlišení 4K, do něhož upscaler umí přepočítávat i video v rozlišení nižším. K dispozici je i AirPlay 2 a bluetooth. Zvuk lze upravovat i tónovými korekcemi basů a výšek, plus 9-pásmovým ekvalizérem. Dálkovému ovladači konkuruje aplikace, kterou lze pro chytré telefony a tablety stáhnout ve verzích pro Android a iOS. 

Hybridní dvoukanálový integrovaný zesilovač McIntosh MA352

Seznamte se s novinkou značky McIntosh – hybridním dvoukanálovým integrovaným zesilovačem MA352. Opět se jedná o zmíněnou hybridní konstrukci, kdy předzesilovač je řešený formou elektronek a výkonová část tranzistory. Výsledkem je poutavý zesilovač, který reprodukuje hudbu v nejvyšší možné úrovni kvality. V tomto modelu nechybí ani tolik milované „budíky“ patřící neodmyslitelně ke značce McIntosh. Na bližší seznámí a poslech se můžete těšit začátkem listopadu, kdy očekáváme jeho dostupnost.

McIntosh rozšířil řadu kvalitních elektronkových předzesilovačů

­

McIntosh rozšířil řadu kvalitních elektronkových předzesilovačů o nový model C2700. Oproti předchozímu modelu obsahuje také pokročilou technologii DA2 – vyměnitelný digitální audio modul včetně HDMI (ARC) vstupu. Nově umí zpracovat Hi-res audio formáty přes USB připojený zdroj až do DSD512. Bližší informace zatím v anglickém jazyce naleznete zde. Dostupný k vyzkoušení bude v průběhu září – října. Tak se zastavte! 

Nový předzesilovač McIntosh C53

Představujeme Vám nový předzesilovač McIntosh C53, ve kterém je poprvé použit nový vyměnitelný digitální audio modul DA2 s podporou HDMI (ARC). Ten umí zpracovat Hi-res audio formáty přes USB připojený zdroj až do DSD512. Více informací prozatím v anglickém jazyce naleznete zde. K poslechu v našem showroomu v Brně či externím poslechovém studiu v Praze na přelomu srpna a září.

Více informací o produktech této značky naleznete zde.

jasyko.cz používá soubory cookies za účelem sledování návštěvnosti stránek a systémové soubory cookies ke správnému chodu stránek.
Více o těchto souborech se dočtete zde. Souhlasím s použitím cookies.